Ankara’da Kiralık Ev Piyasası: 2023 Güncel Analizi

Ankara’da Kiralık Ev Piyasası: 2023 Güncel Analizi

Sarıtaş Gayrimenkul ile iletişime geçerek Ankara kiralık ev arayışınızı kolaylaştırabilirsiniz. Ankara ilimizde nüfusun yoğun olduğu illerdendir.

Dolayısıyla profesyonel bir firma ile iletişime geçerek kiralık ev aramak daha doğru olacaktır. Ankara kiralık daire arayanlar için birçok farklı seçenek sunulmaktadır.

Ankara’nın farklı bölgelerinde yer alan kiralık evlerden firmamız sayesinde haberdar olabilirsiniz. Firmamız herkesin ihtiyaçlarına uygun olarak kiralık daireler sunmaktadır.

Ankara’da kiralık evler; konum, ulaşım gibi birçok faktöre göre çeşitlere ayrılıyor. Bu faktörleri müşterilerimiz bizlere aktardığı takdirde onlara kolayca diledikleri Ankara kiralık ev seçeneklerini sunuyoruz.

 

Ankara’da Kiralık Ev Bölge Önerileri

 

Ankara kiralık ev seçenekleri çok geniştir. Ankara’nın birçok yerinde kiralık evler bulunuyor. Ankara’ya ister eğitim isterseniz de iş amaçlı yerleşin fark etmeksizin dilediğiniz yerlerden kolayca ev bulabilirsiniz.

Orta gelirli ailelere uygun kiralık daireler çoğunlukla Batıkent, Sincan, Cebeci, Demetevler ve Dikmen bölgelerinde toplanmıştır. Bu bölgeleri genel olarak aile muhiti olarak tanımlayabiliriz. Diğer muhitlerdeki evlere göre 4+1, 3+1 vb. büyüklüktedirler.

Ankara kiralık daire seçeneklerinin toplandığı yerler Çankaya’da yer alıyor. Çankaya’nın Beysukent Mahallesi, doğaseverler için çok uygundur. Doğanın içinde olmak isteyenler, Beysukent’ten ev tutabilir. Ankara’nın merkezinde doğanın içinde muhteşem evlerde oturma şansı yakalayabilirsiniz. Fakat Beysukent’te evler çoğunlukla şu şekildedir;

 1. Villalar,
 2. Müstakil evler,
 3. Az katlı apartmanlar,

Ancak Beysukent’teki kiralık evlerin genel olarak geliri yüksek ailelere hitap ettiğini söyleyebiliriz. Yüksek gelirli kişiler, Ankara’da şu mevkilerde de ev kiralayabilir;

 1. Eryaman,
 2. Ankara Bilkent Mahallesi,
 3. Çayyolu,
 4. Etimesgut,
 5. Mustafa Kemal Mahallesi,
 6. Oran,

Ankara Bilkent Mahallesi sınırları içerisinde bir üniversite bulunuyor. Ankara Bilkent Üniversitesi’nde okuyanlar buradan kiralık ev tutabilir.

Ankara Bilkent Üniversitesi sınırlarındaki kiralık evler hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için Sarıtaş Gayrimenkul ile iletişime geçebilirsiniz.

Ankara’nın Mustafa Kemal Mahallesi’yse Hacettepe Üniversitesi, ODTÜ, Bilkent Üniversitesi ve TOBB Üniversitesi’ne yakındır. Bu üniversitelerin herhangi birinde okumaya başlayacaklar içinde Mustafa Kemal Mahallesi’nden ev tutmak çok idealdir.

Ankara kiralık ev arayanlar aynı zamanda Yenimahalle, Gölbaşı ve Etimesgut ilçelerine de bakabilirler. Bu noktada firmamızdan destek alabilirsiniz.

 

Ankara Kiralık Eşyalı Evler

 

Ankara’da ev piyasası ele alınırken mutlaka eşyalı olanlarında incelenmesi gerekiyor. Ankara’da kiralık ev seçenekleri eşyalı ve eşyasız şekilde de sınıflanmaktadır. Ancak eşyalı evlerin fiyatları eşyasız olanlara kıyasla daha yüksektir. Evlerdeki eşyaların çeşitliliği fiyatlandırmayı önemli ölçüde etkilemektedir.

Ankara kiralık ev seçenekleri içerisinde yer alan eşyalı seçenekler, normal apartman dairesinden tutunda lüks bir villa şeklinde dahi olabiliyor. Bu seçenek tamamen müşterinin bütçesine göre şekilleniyor. Sarıtaş Gayrimenkul her gelir grubuna uygun kiralık ev seçenekleri sunuyor. Eşyalı kiralık evlerde eşyalar; çeşitlilik, özellik ve yenilik durumlarına göre sınıflara ayrılıyor.

 

Ankara Kiralık Ev Fiyatları

 

Ankara kiralık ev birçok seçenekten oluşuyor. Dolayısıyla evlerin fiyatları da çeşitlenmektedir. Herkes beklentilerine uygun dilediği kiralık evi kolayca bulabilir. Fakat bunun için Sarıtaş Gayrimenkul gibi profesyonel firmalardan yardım almaları gerekiyor. Ankara’da herkesin ihtiyacı ve bütçesine uygun kiralık ev seçenekleri bulunmaktadır.

Ankara kiralık ev fiyatları;

 1. Bina yaşı,
 2. Evin konumu,
 3. Evin metrekaresi,
 4. Eşyalı veya eşyasız olması,
 5. Oda sayısı vb. durumlara göre çeşitlilik göstermektedir.

 

Sıkça Sorulan Sorular

 

Ankara kiralık ev piyasası ile ilgili sıkça sorulan sorular ve cevapları şu şekildedir:

 

 1. Ankara Kiralık Ev için Amortisman Süresi Ortalama Ne Kadar?

Ankara’da kiralık evler için amortisman süresi ortalama olarak 14.4 yıl olarak belirlenmiştir.

 

 1. Ankara’da Kiralık Ev Fiyatları Artar mı?

Türkiye’nin tüm illerinde olduğu gibi Ankara’da da her yıl kiralık ev fiyatları artmaktadır.

 

 1. Ankara Kiralık Ev için Çeşitlerine Göre Fiyatlar Ne Kadar?

Ankara’da kiralık evlerin çeşitliliğine göre ortalama şu şekilde fiyatlandırmalar yapılıyor:

1+1 kiralık ev ortalama fiyatları, 12.200 TL

2+1 kiralık ev ortalama fiyatları, 13.000 TL

3+1 kiralık ev ortalama fiyatları, 14.400 TL

 

Mülkünüzü kiralamak veya satmak mı istiyorsunuz?
İmage