Ankara En İyi Kiralık Daireler

Ankara En İyi Kiralık Daireler

Ankara en iyi kiralık daireler için Sarıtaş Gayrimenkul hizmetinizdedir. Çünkü bir kiralık ev kolay kolay bulunmamaktadır. Ancak güvenilir firmalar aracılığıyla kiralık evler bulunuyor.

Kiralık ev arama süreci çok zaman alıcıdır. Bu süreçte Sarıtaş Gayrimenkulün sayesinde kolaylaşıyor. Firmamıza başvurarak Ankara’nın dilediğiniz yerinden ev kiralayabilirsiniz.

Ankara kiralık daire seçenekleri çoktur. Örneğin, eşyalı ve eşyasız olarak kiralık evler sınıflanıyor. Bunun yanı sıra büyüklük ve küçüklük açısından da bir sınıflandırma yapılmaktadır. Aynı zamanda kiralık daireler birçok kriteri içinde barındırıyor.

Daire seçimi esnasında bu kriterlerin göz önünde bulundurulması gerekiyor. Ankara kiralık ev ararken öncelikle bütçe konusu öne çıkmaktadır.

 

En İyi Daire Kiralanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Ankara en iyi daireler sınıflaması kişilerin kriterlerine göre değişiklik göstermektedir. Bu kriterler şöyle sıralanabilir:

 

Bütçe Belirleme

Ankara’da kiralık daire seçeneklerinin çok olduğunu söyleyebiliriz. Bundan dolayı fiyat skalası da çok geniştir. Dairelerin arasından doğru seçim yapmak için bütçe mutlaka belirlenmelidir. Belirlenen bütçeye uygun şekilde daire daha kolay kiralanır. Ankara en iyi daire fiyatları hakkında da bilgi alınmalıdır. Dairelerin fiyatları;

 1. Dairenin küçüklüğü ve büyüklüğü,
 2. Konumu,
 3. Dairenin konumun piyasa koşulları,
 4. Bakımı,
 5. Yapım tarihi,
 6. Yapılış tarihine göre belirlenmektedir.

 

Güvenlik ve Daire Kuralları

Kişi, kiralamayı düşündüğü dairenin kuralarını da mutlaka öğrenmelidir. Özellikle bu kurallara uyup uyamayacağını çok iyi göz önünde bulundurmalıdır. Örneğin, bazı dairelerde çöp zamanı ve gürültü saati gibi kurallar vardır.

Toplu yaşam alanları olduğu için bu kurallara çok dikkat edilmelidir. Bazı dairelerin dışarısında güvenlikte olmaktadır. Site gibi yerlerde güvenlikler olur. Güvenlik kuralları da ev kiralanmadan önce mutlaka dikkate alınmalıdır.

 

İhtiyaçları Belirleme

Ankara kiralık daire için ihtiyaçları belirlemekte çok önemlidir. Kiralanmak istenen dairenin beklenti ve ihtiyaçlara cevap verip vermemesi de dikkate alınmalıdır. İhtiyaçları belirleme noktasında şu kriterler göz önünde tutulmalıdır;

 1. Büyüklük,
 2. Oda sayısı,
 3. Konum,
 4. Dairenin eşyalı/eşyasız olması,

 

Konum Seçimi

Bir kişi için en iyi kiralık daire, okul ya da işine yakın olandır. İşe ve okula yakın bir daire kiralamak tüm günün yollarda geçmesinin önüne geçer. Ayrıca dairenin market, hastane gibi noktalara da yakın olması çok önemlidir.

 

Depozito ve Kira Sözleşmesi

Depozito miktarıyla ilgili yetkililerle detaylı görüşme yapılmalıdır. Maddi anlamda depozito miktarının kişiyi zorlamaması gerekiyor. Kira sözleşmesi dikkatli şekilde okunup sıkıntılı maddelerin olup olmadığı kontrol edilmelidir.

 

Kiralık Dairenin Olanakları

Ankara kiralık ev seçenekleriyle sunulan olanaklarda çok önem arz ediyor. Aidat, kapıcı vb. noktaların olup olmadığı daire kiralanmadan öğrenilmelidir. Çünkü kapıcı gibi olanaklar, daire kiralama ücretinin fiyatını artırıyor. Örneğin; daire bir site içindeyse ve sitede havuz varsa dairenin fiyatı daha yüksek olur.

 

Sigorta

Kiralık daire seçimi eşyalı yapıldıysa mutlaka eşyaların sigortası olmalıdır. Yetkili kişilerden kiracıların sorumlukları hakkında da bilgi alınmalıdır. Sarıtaş Gayrimenkul ile iletişime geçerek Ankara en iyi kiralık daireler hakkında daha net bilgi ala bilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

 

Ankara kiralık evler için sıkça sorulan sorular ve cevapları şöyle ele alınabilir:

 

 1. Ankara Daire Kiralama için Hangi Evraklar Gerekir?

Daire kiralarken şu evraklara ihtiyaç duyulmaktadır;

 1. Gelir belgesi ya da maaş bordrosu,
 2. Kiralayan kişinin kimliği,
 3. Kefil varsa onun kimlikle adres bilgileri,
 4. Tahliye taahhütnamesi,

 

 1. Ankara’da Daire Kiralamak için Kiracı ve Ev Sahibi Arasında Hangi Sözleşme İmzalanır?

Kiracı ve ev sahibi arasında kira sözleşmesi imzalanması gerekiyor. Bu sözleşme her yıl yenilenir.

 

 1. Kira Sözleşmesinde Neler Yer Alır?

Kira sözleşmesinde yer alması gereken noktaları şöyle sıralayabiliriz;

 1. Depozito miktarı,
 2. Kiralanan dairenin içerisindeki demirbaşların listesi,
 3. Kiracı ve ev sahibine ait kimlik bilgileri,
 4. Kiranın yatırılacağı banka hesap bilgileri,
 5. DASK yani zorunlu deprem sigortası bilgileri,
 6. Kiralanan evin adresi

Mülkünüzü kiralamak veya satmak mı istiyorsunuz?
İmage